Copywriting - oferta

Dodany przez Kris27 - 19-02-22

Copywriting - oferta

Dlaczego warto skorzystać z pomocy copywritera przy tworzeniu oferty?

Copywriting to ważna umiejętność dla każdej firmy, która chce się rozwijać. Niezależnie od tego, czy chcesz promować swoje produkty i usługi, sprzedawać swoje książki online, czy tworzyć treści na bloga, oto kilka powodów, dla których możesz skorzystać z zatrudnienia copywritera:

 • Copywriting pomaga tworzyć skuteczne treści, które pokochają Twoi klienci.
 • Copywriting pomaga tworzyć treści, które konwertują.
 • Copywriting pomaga tworzyć treści, które szybciej konwertują.
 • Copywriting pomaga wyróżnić się w tłumie.

Copywriting jest formą sztuki, która nie tylko służy do przekazywania wiadomości, ale także pomaga w tworzeniu właściwego wizerunku produktów, usług i marki.

Nie chodzi tu tylko o pisanie słów i zdań. Chodzi o przyciągnięcie uwagi czytelnika i sprawienie, by dzięki słowom coś poczuł.

Tworzenie atrakcyjnych treści może być trudne dla nowicjuszy ale dzięki odpowiedniemu copywriterowi i zespołowi pisarzy możesz znacznie poprawić jakość swoich treści.

Jak stworzyć ofertę, która przyciągnie klientów?

Oto kilka ogólnych wskazówek dotyczących tworzenia skutecznej strategii ofertowej:

 • Wybierz produkt lub usługę, która jest istotna dla Twojej firmy i wiesz, że Twoi klienci jej potrzebują.
 • Znajdź sposób, aby zaoferować klientom większą wartość niż konkurencja.
 • Bądź przygotowany na pułapkę marketingową FOMO (Fear Of Missing Out). Jest to sytuacja, w której wprowadzasz ofertę sprzedaży czegoś, co sprawi, że klienci poczują się pominięci, jeśli nie kupią tego od razu.
 • Dlatego upewnij się, że klienci, którzy nie kupią Twojej oferty, odniosą z niej wyraźną korzyść.
 • Pamiętaj, że Twoja oferta powinna mieć sens dla Twojej firmy.
copywriting oferta

Jak zwiększyć sprzedaż poprzez skuteczny copywriting?

Krok 1: Zidentyfikuj osobę, do której kierujesz swój tekst

Musisz określić, kto jest Twoim klientem docelowym. Każdy będzie miał innego idealnego klienta, ale większość będzie miała jedną wspólną cechę. Jest to klient, na którego w największym stopniu wpłyną tworzone przez Ciebie materiały marketingowe.

Będzie on również decydował o rodzaju stosowanych przez Ciebie materiałów reklamowych. Na przykład, jeśli sprzedajesz dobra luksusowe, będziesz chciał stworzyć tekst, który przemówi do klienta z wyższej półki. Jeśli sprzedajemy sprzęt AGD, tekst powinien być bardziej ogólny. Tekst zmienia się także w zależności od produktu, który sprzedajesz.

Krok 2: Zdefiniuj swojego idealnego klienta
Kolejnym krokiem jest zdefiniowanie idealnego klienta. W tym celu należy ocenić, kto według Ciebie jest najbardziej skłonny do zakupu Twojego produktu. Na podstawie informacji demograficznych i innych danych będziesz w stanie określić klienta, do którego chcesz dotrzeć.

Aby stworzyć skuteczny tekst, musisz zrozumieć swojego idealnego klienta. Zrozumienie, kim są i jak myślą, pozwoli Ci stworzyć tekst marketingowy, który będzie do nich bezpośrednio przemawiał.

Twoje teksty będą miały na celu przyciągnięcie uwagi Twojego idealnego klienta.

Krok 3: Napisz pierwszy projekt
Kiedy już zidentyfikujesz swojego idealnego klienta i zapiszesz jego dane, nadszedł czas na napisanie pierwszego szkicu. Aby stworzyć skuteczny tekst marketingowy, musisz myśleć jak marketingowiec i pisać jak marketingowiec.

Oznacza to pisanie w konwersacyjnym tonie. Chcesz brzmieć tak, jakbyś mówił bezpośrednio do swojego idealnego klienta. Oznacza to również używanie słów, które przemawiają do emocjonalnej strony klienta.

Krok 4: Edytuj i jeszcze raz edytuj
Najlepszym sposobem na zredagowanie tekstu marketingowego jest poproszenie kogoś innego o przeczytanie go. Pomoże Ci to zidentyfikować wszelkie rażące problemy w tekście.

Po zapoznaniu się z tekstem nadszedł czas, aby uczynić go jeszcze lepszym. W tym celu należy dokonać wielokrotnej korekty. Należy upewnić się, że każde słowo jest skuteczne. Nie chcesz tracić czasu na mówienie klientowi, jak dobry jest Twój produkt. Chcesz przekazać, dlaczego Twój produkt jest tak dobry!

Nie bój się podejmować ryzyka związanego z pisaniem. Lepiej jest spróbować czegoś nowego i ekscytującego, niż pisać w sposób nudny, który zanudzi odbiorców.

Jakie są najczęstsze błędy popełniane przy tworzeniu ofert?

Istnieje wiele różnych elementów, które składają się na stworzenie skutecznej oferty, nic więc dziwnego, że ludzie popełniają błędy podczas jej tworzenia. Przyjrzyjmy się najczęstszym błędom popełnianym przy tworzeniu ofert.

 • Niekonsekwentna prezentacja - Ludzie myślą, że dana oferta musi mieć określony format, ale nie zawsze tak jest. Niektóre oferty sprawdzają się w różnych formatach, zwłaszcza jeśli chodzi o kreatywną treść.
 • Skupienie się na niewłaściwej grupie odbiorców - ludzie często tak bardzo zaprzątają sobie głowę strategią zarabiania w sieci, że zapominają o tym, dla kogo tworzą oferty. Należy określić, do kogo chcemy kierować oferty i czego one dotyczą.
 • Zbyt wiele do przyswojenia - Nie chcesz przytłoczyć swoich odbiorców informacjami, ale nie chcesz też dać im zbyt mało. Zaoferuj im odpowiednią ilość informacji, aby wiedzieli, skąd pochodzisz i dlaczego powinni Ci zaufać.

Komentarze

Komentarze


Studio zajmujące się kreowaniem wizerunku przedsiębiorstw, marek, produktów i usług.